Depilacja laserowa Gdańsk

Nadmierne i patologiczne owłosienie stanowi odwieczny problem estetyczny.

Różne metody usuwania włosów stosowano już od czasów starożytnych, jednak żadna z nich nie okazała się w pełni skuteczna. Golenie wymaga codziennych zabiegów, wyrywanie włosków pęsetą niezwykłej cierpliwości i precyzji, zabiegi elektrolizy są bolesne żmudne i mozolne…

Dopiero wprowadzenie w 1994 r. systemów laserowych stanowiło przełom w efektywności zabiegów. Laser diodowy najnowszej generacji Light Sheer Duet amerykańskiej firmy  pozwala na usunięcie raz na zawsze zbędnego owłosienia: SZYBKO, BEZBOLEŚNIE, KOMFORTOWO, NIE POWODUJĄC USZKODZEŃ SKÓRY. Daje gwarancję skuteczności oraz oczekiwany efekt po niewielkiej ilości zabiegów. Oszczędza bólu, nieprzyjemnych i czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest idealny dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a jednocześnie na komforcie w postaci starannej i całkowicie bezpiecznej metody usuwania zbędnego owłosienia.

NOWOŚĆ-LIGHT SHEER DUET! TYLKO U NAS - DEPILACJA LASEROWA NAJSZYBSZYM LASEREM

Jako pierwsi i jak dotychczas jedyni na pomorzu oferujemy zabiegi depilacji laserowej w Gdańsku, czyli zbędnego owłosienia metodą najlepszą z dostępnych na świecie, w oparciu o zaawansowany technologicznie najnowszy Laser diodowy LightSheer Duet amerykańskiej firmy LUMENIS - światowego lidera w produkcji laserów, które znajdują szerokie zastosowanie zarówno medycynie jak i w kosmetyce. Light Sheer Duet posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food & Drug Administration).

Pragniemy zaprosić Państwa do korzystania z usług depilacji laserowej najnowszym Laserem diodowym LightSheer Duet gwarantując:

 • Najwyższa skuteczność -mechaniczne usuwanie włosów depilatorem, stare rodzaje  laserów  czy popularny dziś IPL -mimo wielkich obietnic-nigdy nie przyniosą zadowalającego efektu - zaufaj nam!!!
 • Najkrótszy czas trwania zabiegu  -w porównaniu do zabiegów wykonywanych  popularną w gabinetach poprzednią wersją lasera LightSheer Diode,depilacja laserowa nóg w 20 minut!!!
 • Bezbolesna depilacja -bez użycia środków znieczulających,żelów itp.
 • Bezpieczeństwo -dzięki wykorzystaniu po raz pierwszy systemu zasysania skóry-VACUM, depilacja laserowa bez powikłań takich jak: przebarwienia,popękane naczynka krwionośne -częstych po zabiegach wykonywanych poprzednią wersją lasera!!!
 • Atrakcyjna cena!!!
 • Wygodę i komfort – aksamitna skóra każdego dnia -bez wrastających włosków i stanów zapalnych.

Po co tracić pieniądze na depilacje laserową wykonywaną starym sprzętem?

W naszym gabinecie w Gdańsku za tą samą cenę szybko i bezboleśnie pozbędziesz się niechcianego owłosienia dzięki depilacji laserowej LightSheer Duet!!!

LightSheer Duet jest jedynym laserem posiadającym :

 • 2 głowice pracujące -mniejsza LightSheer ET 9x9mm -do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc oraz większa LightSheer HS - 22x35mm –używana w trakcie depilacji m.in. kończyn dolnych i górnych ,pleców ,brzucha itp.
 • System zasysania skóry Vacum –umożliwia on głębszą penetrację i absorpcję energii, a przy tym pozwala na bezpieczną depilację osób z ciemną karnacją, wrażliwa skórą oraz z tendencją do pękających naczynek..

tl_files/laser/1.jpg

Light Sheer Duet umożliwia wykonanie depilacji pleców czy nóg komfortowo i w tylko 20 minut, usuwając włosy na stałe, bezboleśnie- bez użycia środków znieczulających i żelów.

Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest:

 • ciąża
 • opryszczka - w przypadku depilacji włosków nad górną wargą
 • przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów
 • choroby: cukrzyca, epilepsja, bliznowce, bielactwo, łuszczyca
 • skłonność do przebarwień, obecność znamion barwnikowych
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (antykoagulantów)
 • stosowanie ziół - dziurawca i nagietka (należy zaprzestać na co najmniej 2 - 3 tyg. przed   zabiegiem)
 • stosowanie kremu z retinolem (należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg. przed zabiegiem)
 • [świeża opalenizna (należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg. przed zabiegiem; samoopalacz - 2    tyg. przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem, depilatorem, pęsetą (należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg.przed zabiegiem)
 • peeling (należy zaprzestać na 1 tydz. przed zabiegiem)
 • kolor włosów - włosy siwe i rude nie reagują na światło lasera ze    względu na brak melaniny we włosie

Postępowanie przed zabiegiem:

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją. Specjalista ocenia stan skóry i przeprowadza wywiad. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonaną próbę laserową -jeżeli odczyn skóry jest prawidłowy zabieg można wykonać już po kilku minutach.

 • Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona(najlepiej wieczorem dnia poprzedzającego zabieg), umyta i niczym nie posmarowana.
 • W celu ogolenia należy użyć zwykłej golarki, natomiast nie należy stosować kremu depilującego, wosku, pęsety ani depilatora wyrywającego włosy, gdyż procedura zabiegu depilacji laserowej wymaga obecności włosa.
 • Wszelkie podrażnienia, zadrapania, wypryski muszą być zagojone - w przeciwnym razie mogą wystąpić okresowe przebarwienia.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej:

 • Nie opalać się-Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem- minimum 2 tygodnie po zabiegu,
 • Stosować kremy z wysokimi filtrami UV(SPF 30-100),
 • Pomiędzy zabiegami nie stosować substancji i leków przeciwwskazanych,
 • Kosmetyki i leki złuszczające (peeling) -minimum 2 tygodnie po zabiegu,
 • Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów. Nie podrażniać skory w okolicy zabiegu.
 • Do ustąpienia podrażnienia nie korzystać z basenów oraz saun.
 • Kilka razy dziennie przez okres 2-3 dni stosować kremy o właściwościach łagodzących, kojących np. Alantan, Solcoseryl, Termcool lub Bepanten;
 • Nie wyrywać włosów przez minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie)-dopuszczalna depilacja maszynką
 • Zabiegi należy powtarzać, co 4-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie czasu miedzy zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.

Każda skóra reaguje na depilację laserem w sposób indywidualny. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy, niewielkie strupki czy też drobne przebarwienia - ustępują one wszystkie po kilku-kilkunastu godzinach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

Aby permanentnie pozbyć się niepożądanego owłosienia należy wykonać co najmniej cztery zabiegi depilacji laserowej Jednakże ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi.

tl_files/laser/2.jpg

Zasada działania lasera

Podstawą działania lasera jest niszczenie włosa za pomocą światła laserowego, które niszczy komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej jego regeneracji i odrastaniu.

Najmocniejszy i najnowocześniejszy obecnie LightSheer Duet  możliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosów dzięki zastosowaniu zespołu diod  o najwyższej osiągalnej mocy oraz systemowi zasysania skóry Vacum.

Jako źródła światła używana jest matryca diod o bardzo wysokiej mocy 1600-2900W i długości fali 800 nm ( dla człowieka całkowicie bezpieczna dawka wynosi od 700 do 1000nm). Przenika ona do 2 mm w głąb skóry ,tak więc działa tylko powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Duża moc oraz odpowiednio długi czas trwania impulsu, sprawiają, że depilacja jest trwała.

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko te włosy , które znajdują się w fazie wzrostu. Należy jednak dodać, że nie wszystkie rosną równocześnie. Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w odpowiedniej fazie. Każdy włos przechodzi w ciągu swojego „życia” przez tzw. 3 fazy wzrostu:

tl_files/laser/3.jpg

 1. Faza wzrostu (anagen) - faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie; Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
 2. Faza przejściowa (katagen) - faza uśpienia, w której włos przestaje rosnąć (ma różny okres trwania 3-8 tyg.), włos tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem a macierzą mieszka włosowego .Następuje zatrzymanie procesów wzrastania zachodzących we włosie.
 3. Faza spoczynku (telogen) - faza, w której włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale już powoli wysuwa się i wypada. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos.

DEPILACJA LASEROWA - SKUTECZNA JEST TYLKO DLA WŁOSÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W FAZIE WZROSTU (anagen)!!!

Po zabiegu wszystkie włosy wypadają, ponieważ zostały ogrzane (spalone).

Ilość włosów usuniętych na stałe jest równa ilości włosów, w których zniszczone zostały komórki macierzy. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte30- 40% włosów ( w zależności od miejsca depilacji), po 3-4 zabiegach - 95 %. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze i niewidoczne.

Najczęściej zadawane pytania

Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Tak. Zabieg przeprowadzany jest przez doskonale przeszkolony personel kosmetyczny.

Podczas zabiegu niezbędne jest noszenie specjalnych okularów ochronnych przez osoby poddane zabiegowi i osoby obecne w pomieszczeniu. Jest to niezwykle ważne ze względu na ochronę oka przed naświetlaniem. Stosowanie się do zaleceń i procedur postępowania minimalizuje ryzyko praktycznie do zera.

Aby wykluczyć najmniejsze ryzyko zakażenia końcówka głowicy odkażana jest płynem o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Końcówka jest również wycierana w trakcie zabiegu aby uniknąć gromadzenia się zwęglonych włosów.

Używany przez nas sprzęt jest najbezpieczniejszy na świecie. System Light Sheer Duet jest przetestowany, posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S.FDA (Food and Drug Administration) respektowany na całym świecie, a także wszelkie certyfikaty Unii Europejskiej.

Efekty uboczne są bardzo rzadkie i nie pozostawiają trwałych uszkodzeń.

Czy depilacja laserem jest bolesna?

Depilacja nowym laserem Light Sheer Duet jest bezbolesna!!!

U pacjentów szczególnie wrażliwych (w niewielkiej liczbie przypadków) zalecamy znieczulenie powierzchniowe - krem Emla.

Ilu zabiegów potrzeba, aby usunąć na stałe zbędne owłosienie?

Potrzebne są min. 3 zabiegi, jednak - w zależności od indywidualnych cech skóry, ilości nadmiernego owłosienia (spowodowanego np.  zaburzeniami hormonalnymi) - może być koniecznych 5 - 6 powtórzeń na  każdą depilowaną część ciała. Konieczność powtarzania zabiegu wynika z cyklu wzrostowego włosa. Nie wszystkie włosy rosną jednocześnie, a tylko te w fazie aktywnego wzrostu (czyli te, widoczne na skórze) poddadzą się działaniu lasera. Włosy będące w innych fazach wzrostu nie zaabsorbują wystarczającej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji. Stąd też wymagana jest seria zabiegów.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Częstotliwość powtórzeń zależy od indywidualnych cech. Raz naświetlony włos już nie odrośnie, jednak włosy pozostające w "uśpieniu" (czyli w innej fazie wzrostu) tkwią w głębi skóry i nie można ich naświetlić. Wyrosną one w okresie 4 - 8 tygodni, czasem przy dużej powierzchni ciała i dużej liczbie włosów okres też może być dłuższy nawet do 12 tygodni i wtedy należy zabieg powtórzyć. W przypadku konieczności wykonania większej niż standardowa liczba zabiegów, odstępy między zabiegami również można wydłużyć. Wszystko jednak zależne jest od indywidualnych cech osoby poddanej zabiegowi.