Bezpieczny sposób na pryszcza

Bezpieczny sposób na pryszcza

Używanie odpowiedniej techniki do usuwania pryszczy jest ważne, ponieważ chcesz mieć pewność, że nie zranisz tego obszaru. Istnieje kilka różnych metod, które można wykorzystać do wykonania pracy, ale oto kilka wskazówek, które pomogą Ci.

Wyciskanie pryszczy

Niezależnie od tego, czy wyciskasz pryszcza, aby się go pozbyć, czy też dlatego, że jesteś fanem wyciskania pryszczy, chcesz mieć pewność, że robisz to prawidłowo. Zła technika może spowodować blizny, uszkodzenia skóry i infekcje. Ten artykuł zapewni Ci kilka wskazówek, jak pop swoje pryszcze bez szkody dla skóry.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że wyciskany pryszcz znajduje się na powierzchni skóry. Należy również uważać, aby nie wciskać się zbyt głęboko w skórę. Próba wyciśnięcia pryszcza, który znajduje się głębiej w skórze, może spowodować przerwanie skóry, co może pozwolić bakteriom i ropie wniknąć do porów i spowodować więcej infekcji.

Po drugie, należy uważać, aby nie naciskać na biały czubek pryszcza. Jeśli to zrobisz, możesz wywołać podrażnienie, które może doprowadzić do kolejnego pęknięcia. Jeśli pryszcz nie jest jeszcze gotowy do usunięcia, możesz spróbować zastosować delikatny nacisk za pomocą wacika.

Jeśli nadal nie jesteś pewna, czy powinnaś usunąć pryszcz, odwiedź dermatologa. Dermatolog może powiedzieć Ci, co jest przyczyną trądziku i stworzyć dla Ciebie plan leczenia. Dermatolog może również pobrać płyny z pryszczy, takie jak ropa.

Jeśli zdecydujesz się na wyskakiwanie pryszczy, powinieneś użyć ciepłej ściereczki, aby otworzyć pory skóry. Pomoże to zmiękczyć zawartość pryszcza, co ułatwi jego usunięcie.

Należy również pamiętać o umyciu rąk po usunięciu pryszcza, aby zapobiec zakażeniu. Należy również pamiętać o zastosowaniu maści antybakteryjnej na to miejsce.

Używanie lancetu

Używanie lancetu do usuwania pryszczy nie jest złym pomysłem, ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć zanim spróbujesz. Niektóre pryszcze są łatwiejsze do usunięcia niż inne, a nie chcesz ryzykować powstania blizn lub infekcji.

Lancet to mała, ostra igła przeznaczona do nakłuwania ludzkiej skóry. Możesz kupić zestaw z lancetami i innymi produktami, które pomogą Ci pozbyć się pryszczy. Skaza to zbiór martwych komórek skóry i ropy. Lancet pomaga rozbić blokadę i umożliwić łatwiejsze wydostanie się korka.

Ważne jest, aby nie wyciskać pryszczy, ponieważ może to spowodować rozprzestrzenienie się bakterii i zwiększenie zaczerwienienia. Lancet powinien być używany w ruchu poziomym i należy nakłuwać pryszcz z jak najmniejszą siłą.

Możesz również zastosować ciepły kompres, aby pomóc pryszczowi szybciej się zagoić. Zmiękczy to również obszar wokół pryszcza i zapobiegnie powstawaniu blizn.

Jeśli obawiasz się ryzyka, możesz użyć mikroigły, maleńkiej igły zaprojektowanej do bezpiecznego nakłuwania skóry. Są one nieco mniej bolesne niż palce, i są mniej podatne na infekcje.

Inną opcją jest użycie narzędzia do ekstrakcji, takiego jak ekstraktor zaskórników. Są one używane przez dermatologów i estetyków. Narzędzia te pomagają usunąć głowę zita, dzięki czemu można następnie użyć sterylnej igły do nakłucia zita.

Kiedy używasz lancetu do nakłuwania zitów, upewnij się, że używasz czystego, jednorazowego lancetu z minimalnym naciskiem. Sterylną igłę można wysterylizować przepuszczając lancet przez płomień. Do czyszczenia lancetu można również użyć alkoholu izopropylowego.

Używanie krostki

Używanie krostki w celu usunięcia pryszcza może wydawać się dobrym pomysłem, ale w rzeczywistości może pogorszyć sprawę. Wyciskanie pryszczy może podrażnić skórę, rozszerzając naczynia krwionośne i powodując infekcję. Ponadto, jeśli pryszcz nie jest zainfekowany, może opóźnić naturalny proces gojenia się organizmu, zwiększając ryzyko powstania blizn.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas używania krostki do pop a zit jest użycie dużo delikatnego nacisku. Nie chcesz zranić pryszcza, ale chcesz zmusić ropę do wydostania się na zewnątrz i spowodować jej odpływ.

Ciepły kompres to skuteczny sposób na otwarcie pory i ułatwienie jej odpływu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku krost, ale nie będzie działać w przypadku zaskórników.

Jeśli planujesz wyłapać krostę, pamiętaj o wysterylizowaniu rąk. Dzięki quizowi SkinIDTM dowiesz się, jaki masz typ skóry, jak sterylizować ręce i poznasz inne przydatne wskazówki.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy używać krostek do leczenia łuszczycy lub trądziku, możesz odwiedzić swojego lekarza. Twój dermatolog może pomóc zdiagnozować i leczyć podstawową przyczynę trądziku. Może to obejmować leczenie na receptę lub leczenie w domu.

Można również spróbować użyć over-the-counter leczenia jak nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy. Składniki te pomogą oczyścić pryszcz i zmniejszyć szanse na przyszłe wybuchy.

Możesz również chcieć zastosować lód. Lód może zmniejszyć stan zapalny i pomóc krosta drenaż. Następnie można zastosować maść antybakteryjną do obszaru, aby utrzymać go w czystości i wolne od infekcji.

Jeśli masz problemy z odprowadzaniem krost, możesz użyć urządzenia do usuwania zaskórników. Wyciągacz zaskórników może pomóc Ci usunąć pryszcz, zmniejszając jednocześnie ryzyko powstania blizn.

Stosowanie plastra hydrokoloidowego

Stosowanie plastra hydrokoloidowego w celu usunięcia pryszczy może być użytecznym sposobem na przyspieszenie gojenia się wyprysków. Plaster pomaga wchłonąć nadmiar płynu z dotkniętego obszaru i uszczelnia go przed brudem i bakteriami.

Ten rodzaj leczenia jest stosunkowo bezpieczny, ale nie jest lekarstwem na wszystko. Nadal należy postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi na etykiecie. Niektóre plastry hydrokoloidowe są zaprojektowane tak, aby współpracowały z innymi preparatami do leczenia trądziku. Należy również sprawdzić z dermatologiem, aby ustalić, czy Twój trądzik wymaga dalszego leczenia.

Jeśli używasz plastra hydrokoloidowego na wypryski, najlepiej stosować go w nocy. Zapobiegnie to wysychaniu plastra.

Po nałożeniu plastra należy również zastosować filtr SPF. Jeśli z Twojego pryszcza sączy się ropa, użyj czystej szmatki, aby wytrzeć go do czysta przed nałożeniem plastra.

Jeśli masz głęboki, zaogniony pryszcz, możesz nie zauważyć znaczącej poprawy po zastosowaniu plastra hydrokoloidowego. Jednakże, plaster będzie działał w celu zmniejszenia rozmiaru pryszcza i zmniejszenia stanu zapalnego.

Podczas stosowania plastra należy również trzymać palce z dala od twarzy. Zapobiegnie to przedostawaniu się bakterii do dotkniętego obszaru i zaostrzeniu stanu zapalnego.

Innym powodem stosowania plastrów na pryszcze jest zapobieganie dłubaniu przy wypryskach. Picking zwiększa ryzyko powstawania blizn. Wybieranie pryszcza wyzwala również więcej stanów zapalnych.

Istnieją również nowsze plastry na pryszcze, które są nasączone kwasem salicylowym. Jest to lepsza metoda zapobiegania trądzikowi. Jednak kwas salicylowy może być szorstki dla Twojej skóry.

Niektórzy ludzie noszą również bandaże hydrokoloidowe, aby przyspieszyć gojenie się wykwitów trądzikowych. Te bandaże mogą pomóc wchłonąć nadmiar płynu z dotkniętego obszaru, a także mogą wysysać ropę. Jednak należy unikać stosowania tego typu bandaża, jeśli pryszcz jest zbyt zainfekowany.

Efekty uboczne

Używanie ostrych środków chemicznych do usuwania pryszczy może uszkodzić skórę. Nie tylko mogą one podrażnić skórę, ale także spowolnić proces gojenia.

Ponadto, bakterie żyjące w skórze mogą dostać się do niej podczas procesu usuwania pryszczy. Może to spowodować zakażenie skóry zwane cellulitis. Zakażenie będzie wymagało antybiotyków do leczenia.

Innym problemem związanym z wyskakiwaniem pryszczy jest ryzyko powstawania blizn. Kiedy pryszcz pokrywa się strupem, może to pozostawić trwałą bliznę. Ponadto, wyrywanie pryszczy może spowodować wżery w skórze, co może zwiększyć ryzyko powstania blizn potrądzikowych.

Dermatolodzy ostrzegają przed wyrywaniem pryszczy w szczególnym obszarze zwanym “trójkątem zagrożenia”. Trójkąt ten składa się z trzech obszarów od mostka nosa do kącików ust. Obszar ten jest doskonałym miejscem dla infekcji skórnych, ponieważ naczynia krwionośne w tym rejonie biegną bezpośrednio do tyłu głowy. Dzięki temu bakterie mogą wnikać w skórę i szybko rozprzestrzeniać się do mózgu.

Innym problemem z popping pryszcza w trójkącie niebezpieczeństwa jest to, że infekcja może rozprzestrzeniać się na inne obszary ciała, w tym z tyłu głowy. Jeśli infekcja dostanie się do tyłu głowy, może spowodować stan zwany zapaleniem opon mózgowych. Ta infekcja może również prowadzić do paraliżu i utraty wzroku.

Dermatolog może pomóc w oczyszczeniu trądziku poprzez określenie jego przyczyny i najlepszego sposobu leczenia. Mogą zasugerować silne na receptę zabiegi punktowe lub doustne antybiotyki.

Dermatolog może również wstrzyknąć rozcieńczony kortykosteroid bezpośrednio do guzka trądzikowego. Kortykosteroid zmniejszy rozmiar pryszcza w ciągu kilku godzin. W porównaniu z doustnymi antybiotykami, zastrzyki kortykosteroidowe mają mniej skutków ubocznych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *