Jak czyścić pędzle do makijażu

Jak czyścić pędzle do makijażu

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym artystą makijażu, czy tylko zwykłą osobą, która używa pędzli do makijażu, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby wyczyścić swoje pędzle do makijażu. Pierwszym krokiem jest unikanie ostrych produktów czyszczących, które mogą uszkodzić twoje szczotki. Zamiast tego możesz spróbować olejków, które są delikatne i skutecznie czyszczą pędzle do makijażu.

Preformułowane środki do czyszczenia pędzli

Używanie preformułowanego środka do czyszczenia pędzli do makijażu to szybki i łatwy sposób na utrzymanie higieny pędzli. Produkty te zawierają środek dezynfekujący, zapach i środek do usuwania oleju.

Produkty te występują w formie płynnej i w sprayu. Amerykańska Akademia Dermatologii zaleca czyszczenie pędzli do makijażu co 7 do 10 dni. Możesz również punktowo czyścić pędzle do makijażu, aby ograniczyć rozwój bakterii.

Możesz również wyczyścić swoje pędzle do makijażu pocierając roztwór mydła na pędzlu, a następnie pozwalając mu wyschnąć na powietrzu. Inną opcją jest użycie teksturowanego padu oczyszczającego. Te podkładki są przeznaczone do rozbijania pigmentu na różnych narzędziach i pozwalają na spryskanie pędzla roztworem mydła.

Inną metodą czyszczenia pędzli do makijażu jest użycie silikonowej rękawicy do rąk. Są one zaprojektowane tak, aby zapewnić grzbiety, które pozwalają użytkownikowi na wirowanie pędzla w roztworze czyszczącym. Grzbiety ułatwiają czyszczenie włosia, nie powodując jego wyginania.

CDC zaleca używanie środka do dezynfekcji rąk o zawartości co najmniej 70 procent alkoholu izopropylowego. Produkty te można kupić w drogeriach i są bezpieczne do stosowania na pędzlach do makijażu.

Inną opcją jest użycie domowego środka do czyszczenia pędzli. Ten rodzaj środka czyszczącego może być wykonany ze składników domowych, takich jak soda oczyszczona, cytryna i oliwa z oliwek. Produkty te są nie tylko wygodne, ale są zdrowsze dla Twojej skóry.

Inną alternatywą jest użycie bezzapachowego środka do mycia twarzy. Niektóre z tych produktów są również na tyle łagodne, że można je stosować na pędzlach do makijażu.

Istnieją również teksturowane maty do czyszczenia pędzli dostępne do czyszczenia pędzli do makijażu. Te maty mają przyssawki, które pozwalają im przylegać do tylnej części zlewu. Przyssawki zapobiegają również ślizganiu się maty.

Roztwór do czyszczenia pędzli DIY

Używanie roztworu do czyszczenia pędzli DIY to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i sprawienie, że twoje pędzle będą służyć dłużej. Możesz użyć zwykłych składników domowych, aby zrobić domowy roztwór dla swoich pędzli.

Amerykańska Akademia Dermatologii zaleca czyszczenie pędzli do makijażu co siedem do dziesięciu dni. Pomaga to zapobiec gromadzeniu się substancji drażniących i bakterii. Zapobiega również przedostawaniu się bakterii na twarz.

Do czyszczenia pędzli do makijażu potrzebna będzie gąbka lub ściereczka do mycia. Dokładnie opłucz pędzle do makijażu, a następnie wytrzyj je suchą ściereczką. Alternatywnie możesz użyć środka czyszczącego w sprayu. Jest to idealne rozwiązanie, gdy się spieszysz.

Możesz również zrobić DIY roztwór do czyszczenia pędzli do makijażu z octu i cytryny. Ocet jest naturalnym środkiem czyszczącym, który może zdezynfekować i oczyścić twoje szczotki. Możesz zrobić prosty roztwór jednej części wody do dwóch części octu. Ten roztwór może być również używany do polerowania luster.

Inną naturalną metodą czyszczenia jest nasączenie pędzla oliwą z oliwek. Oliwa z oliwek pomaga rozbić uporczywy makijaż. Pomaga również utrzymać włosie przed wysychaniem. Ta metoda jest szczególnie skuteczna, jeśli twój pędzel jest wykonany z prawdziwego włosia.

Możesz również wyczyścić swoje pędzle do makijażu za pomocą alkoholu do wcierania. Jeśli twoje pędzle są tłuste, możesz dodać kilka kropli mydła do naczyń do mieszaniny. Mydło pomaga poluzować tłuszcz i pozostałości po makijażu.

Inną świetną wskazówką jest zrobienie naturalnego roztworu do czyszczenia pędzli DIY przy użyciu olejku z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antybakteryjne. Możesz również połączyć olejek z drzewa herbacianego z szamponem dla dzieci, aby stworzyć naturalne rozwiązanie.

Oleje do czyszczenia

Utrzymywanie pędzli do makijażu w czystości znacznie ułatwi proces aplikacji i może przedłużyć żywotność Twoich narzędzi kosmetycznych. Brudne pędzle mogą zawierać mnóstwo zarazków i fusów, które mogą mieć wpływ na Twoją cerę. Ponadto, brudne pędzle mogą gromadzić brud i bakterie, które mogą powodować podrażnienia skóry.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie pędzli do makijażu jest umycie ich wodą z mydłem. Możesz również kupić środek do czyszczenia pędzli do makijażu, który jest przeznaczony do tego celu. Możesz jednak spróbować zrobić swój własny.

Jeśli szukasz najprostszego sposobu na wyczyszczenie swoich pędzli do makijażu, to możesz chcieć rozważyć użycie przepisu opartego na składnikach, które już masz wokół domu. Dobry przepis, aby spróbować powinien zawierać dwie łyżki stołowe mydła do naczyń, łyżkę stołową oliwy z oliwek extra virgin i kilka kropli olejków eterycznych. Należy również upewnić się, że po użyciu szczotki należy ją wypłukać.

Dobry roztwór czyszczący będzie również zawierał odrobinę olejków eterycznych, które nie tylko odkażą Twoje pędzle, ale również nadadzą im dobrą dawkę zapachu. Upewnij się, że płuczesz swoje pędzle do makijażu po każdym użyciu, aby uniknąć zatkania włosia.

Utrzymywanie pędzli do makijażu w czystości to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić dla swojej skóry. Brudne pędzle do makijażu mogą powodować smugi i podrażnienia. Dotyczy to zwłaszcza pędzli do makijażu używanych do eyelinera lub szminki. Stary makijaż może być również pożywką dla bakterii, które mogą powodować trądzik.

Najlepszym sposobem na czyszczenie pędzli do makijażu jest wymycie ich mydłem i ciepłą wodą. Upewnij się, że myjesz pędzel w tym samym kierunku, co włosie, aby uniknąć uszkodzenia drewnianych rączek. Możesz również chcieć namoczyć swój pędzel do makijażu w roztworze oczaru wirginijskiego, który zawiera olejki eteryczne.

Unikaj ostrych formuł

Utrzymywanie pędzli do makijażu w czystości jest ważne, aby zapewnić równomierne i gładkie nakładanie makijażu na twarz. Utrzymywanie pędzli do makijażu w czystości pomaga również zapobiegać powstawaniu bakterii. Pomaga również zachować włosie.

Pędzle do makijażu można czyścić, myjąc je w wodzie lub używając środka do czyszczenia pędzli do makijażu. Ważne jest, aby wybrać środek czyszczący, który jest delikatny dla Twojego włosia. Ważne jest również, aby unikać ostrych formuł, środków czyszczących i barwników.

Pędzle do makijażu należy myć co najmniej raz w tygodniu. W przypadku pędzli do pudru powinno to być rzadziej. Natomiast w przypadku pędzli z włosia syntetycznego lub naturalnego należy to robić przynajmniej raz w miesiącu.

Podczas czyszczenia pędzli do makijażu należy unikać stosowania ostrych mydeł, środków czyszczących i barwników. Ważne jest, aby dokładnie wypłukać je w letniej wodzie. Jeśli użyjesz zbyt ostrego mydła, może ono uszkodzić twój pędzel. Dobrym rozwiązaniem jest użycie łagodnego mydła, takiego jak szampon dla dzieci.

Jeśli zdecydujesz się na użycie środka czyszczącego, ważne jest, aby nałożyć go na czysty talerz lub matę czyszczącą. Następnie należy zamieść pędzel w środku czyszczącym, wmasowując produkt we włosie okrężnymi ruchami. Ważne jest, aby upewnić się, że środek czyszczący nie ma kontaktu z okuciem, czyli plastikową częścią na górze pędzla.

Po oczyszczeniu pędzli do makijażu, ważne jest, aby je dokładnie wysuszyć. Jeśli nie wysuszysz ich dokładnie, mogą rozwinąć pleśń wewnątrz. Ważne jest również, aby usunąć nadmiar wody przed wysuszeniem pędzla. Aby wysuszyć swoje pędzle, najlepiej umieścić je na ręczniku lub czystej powierzchni.

Brudne pędzle do makijażu przyspieszają starzenie

Regularne czyszczenie pędzli do makijażu jest niezbędne dla zachowania zdrowia skóry. Mogą być one siedliskiem bakterii, wirusów i grzybów, które mogą być niebezpieczne dla Twojej skóry. Mogą one również prowadzić do zaczerwienienia i wyprysków. Mogą również wyzwalać wolne rodniki, które powodują zmarszczki i rozbijają kolagen i elastynę.

Wiele osób nie zawraca sobie głowy czyszczeniem pędzli do makijażu, a to może mieć negatywne konsekwencje dla Twojej skóry. Mogą one zatykać pory, przyczyniać się do rozpadu kolagenu i elastyny, a także rozprzestrzeniać bakterie i zanieczyszczenia na Twojej twarzy.

Jeśli chcesz wyczyścić swoje pędzle do makijażu, użyj łagodnego mydła antybakteryjnego lub szamponu dla dzieci. Pocieraj środek czyszczący na pędzlu palcami przez kilka minut, a następnie opłucz go pod bieżącą wodą. Ważne jest, aby czyścić swoje pędzle co około dwa tygodnie.

Brudne pędzle do makijażu mogą przyspieszyć tempo, w jakim starzeje się Twoja skóra. Mogą gromadzić brud, martwe komórki skóry i bakterie, a także przyczyniać się do powstawania stresu oksydacyjnego. Stres oksydacyjny powoduje rozpad kolagenu i elastyny.

Brudne pędzle do makijażu mogą również wpływać na sposób, w jaki nakładasz swój aktualny makijaż, sprawiając, że będzie on nierówny i nierówny. Twój makijaż będzie też wyglądał na rozlany, a Ty nie będziesz w stanie osiągnąć wymarzonego efektu.

Powinnaś również przechowywać swoje pędzle do makijażu w chłodnym i suchym miejscu. Jeśli są one przechowywane w wilgotnym miejscu, mogą przyciągać pleśń i pleśń. Mogą one również złamać klej trzymający pędzel do jego rączki.

Jeśli używasz syntetycznych pędzli, łatwo jest je wyczyścić. Jednak ich schnięcie może trwać nawet 15 godzin. Mogą być również droższe niż pędzle naturalne.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *