Jak wybrać odpowiedni implant kosmetyczny

Jak wybrać odpowiedni implant kosmetyczny

Wybór odpowiedniego implantu kosmetycznego zależy od wielu czynników. Do najważniejszych należą: zastosowany materiał, profil implantu oraz jego wielkość.

Round vs form-stable

Wybór pomiędzy dwoma rodzajami implantów piersi jest ważną decyzją, która może w znacznym stopniu wpłynąć na wyniki Twojej operacji augmentacji. Istnieje wiele korzyści i wad obu form implantów. Decyzja powinna być oparta na wielu czynnikach, w tym na Twoich celach estetycznych, stylu życia oraz wielkości i kształcie Twoich piersi. Chirurg może pomóc Ci określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

Okrągłe implanty piersi zwykle zapewniają większe uniesienie dekoltu. Są one również gładkie i jednolite. Mogą być jednak również teksturowane. Implanty z teksturą mogą zmniejszyć ryzyko przemieszczania się implantu. Teksturowane powłoki mogą również zapobiegać skurczowi blizny. Jest to ważne, ponieważ może zmniejszyć ryzyko reoperacji.

Implanty kształtowane, lub implanty anatomiczne, zapewniają subtelniejsze rezultaty niż implanty okrągłe. Naśladują one naturalne nachylenie górnej części piersi w dół. Zapewniają też wystarczającą ilość objętości w dolnej części piersi, aby zwiększyć jej rozmiar. W mniejszym stopniu zakłócają one również odczuwanie sutków lub ich widoczność.

Termin “form-stable” odnosi się do implantów, które są bardziej stabilne niż te wykonane z tradycyjnego żelu silikonowego. Implanty te posiadają spójne wypełnienie na bazie silikonu, które nie jest płynne. Wypełnienie to zapobiega wysuwaniu się żelu i utrzymuje kształt implantu piersi na miejscu.

Kilku producentów implantów piersi oferuje implanty kształtowe. Firma Allergan oferuje tradycyjne implanty okrągłe, a firma Silimed (Sientra) oferuje implant kształtowy, który ma formułę żelu podobną do implantów okrągłych. Inni producenci oferują implanty w kształcie łezki do kosmetycznych operacji piersi.

Stabilne w formie silikonowe implanty piersi są również określane jako “implanty typu gummy bear”, ponieważ kształtem i konsystencją przypominają cukierki. Implanty stabilne formą są droższe od tradycyjnych implantów silikonowych, ale są bardziej naturalnie odczuwalne i mniej podatne na zmarszczki. Mogą być również użytecznym narzędziem u kobiet, które szukają powiększenia piersi w młodszych latach. Te, które mają mniejsze piersi lub te, które nie są podatne na zwiotczenie, mogą znaleźć implanty stabilne w formie bardziej komfortowe.

Implanty kształtowe są również mniej skłonne do zakłócania odczuć związanych z sutkami i widocznością. Mogą być również wygodniejsze dla kobiet z większymi piersiami. Są również mniej podatne na przemieszczanie się z miejsca, co może uczynić je idealnym wyborem dla pacjentek z wieloma operacjami.

Sól fizjologiczna vs silikon

Wybór pomiędzy solą fizjologiczną a silikonem w przypadku implantów kosmetycznych jest decyzją osobistą. Oba rodzaje oferują różne korzyści i wady. Należy również wziąć pod uwagę swój typ ciała i to, co chcesz, aby implant osiągnął.

Implanty silikonowe oferują bardziej naturalny wygląd i odczucia niż implanty z soli fizjologicznej. Implanty silikonowe są wykonane z obojętnego materiału polimerowego zwanego żelem silikonowym. Materiał ten jest znacznie bardziej elastyczny niż sól fizjologiczna i porusza się pod wpływem grawitacji. Dzięki temu implanty silikonowe są mniej podatne na przeciekanie i mają bardziej naturalny wygląd.

Implanty silikonowe mają również mniejsze ryzyko pęknięcia. W rzeczywistości stwierdzono, że żel silikonowy ma niższy wskaźnik pęknięć niż sól fizjologiczna. Dzięki temu implanty silikonowe są lepszą opcją dla rekonstrukcji po mastektomii.

Jednak implant silikonowy nie jest rozwiązaniem trwałym. W razie potrzeby trzeba będzie go usunąć lub wymienić. Będzie to wymagało operacji. Jeśli zdecydujesz się na silikonowe implanty piersi, powinnaś zaplanować badanie MRI co dwa lata. Będziesz także chciał omówić procedurę z chirurgiem plastycznym z certyfikatem zarządu. Chirurg kosmetyczny jest przeszkolony do wykonywania powiększania piersi, więc on lub ona może doradzić Ci najlepszy typ dla Twoich potrzeb.

Jeśli zdecydujesz się na implant silikonowy, konieczne będzie również usunięcie tkanki bliznowatej. Pomoże to sprawić, że Twoja pierś będzie wyglądać bardziej naturalnie. Jeśli otrzymujesz implanty solne, nacięcie jest mniejsze, a blizny są mniej zauważalne.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na implanty solne czy silikonowe, powinnaś przeczytać opinie i porównać zdjęcia przed i po. Są to najlepsze sposoby na podjęcie decyzji. Twój chirurg może również omówić zalety i wady każdego rodzaju implantu.

Jeśli rozważasz powiększenie piersi, ważne jest, aby znaleźć wykwalifikowanego i doświadczonego chirurga plastycznego, który poprowadzi Cię przez proces. Chirurg kosmetyczny może również omówić zalety i wady zarówno soli fizjologicznej vs silikonu do powiększania piersi. Można również skonsultować się z lekarzem online, aby dowiedzieć się więcej o procedurze. Wybór odpowiedniego typu implantu dla swoich potrzeb to poważna decyzja, więc nie bój się zadawać pytań.

Niski lub umiarkowany profil

Bez względu na to, czy szukasz naturalnego wyglądu piersi, czy chcesz dodać im nieco więcej energii, umiarkowany lub niski profil implantu kosmetycznego może być dla Ciebie odpowiedni. Twój chirurg kosmetyczny weźmie pod uwagę Twój osobisty typ ciała i cele estetyczne.

Kobiety z wąską ścianą klatki piersiowej, średnią szerokością piersi lub regularnej wielkości ramionami mogą być dobrymi kandydatkami do implantów o umiarkowanym profilu. Umiarkowane implanty oferują więcej projekcji niż implanty o niskim profilu i są najbardziej naturalnie wyglądającą opcją. Ten typ implantów daje również więcej pełności w górnym biegunie piersi.

Implanty niskoprofilowe są idealne dla kobiet o szerokich piersiach. Szeroka podstawa i płaski wygląd implantów niskoprofilowych tworzą bardziej naturalny wygląd. Są one również idealne dla kobiet, które chcą dodać trochę dodatkowego dekoltu do swoich piersi bez tworzenia przesadzonego wyglądu.

Główna różnica między implantami o wysokim i umiarkowanym profilu polega na tym, że wysoki profil ma wąską podstawę dla maksymalnej projekcji. Różnica ta nie wpłynie na ogólny wygląd piersi, ale może zapobiec widocznemu falowaniu.

Szerokość i grubość podstawy implantu określi rzeczywistą projekcję piersi. Implanty wysokoprofilowe mają węższą podstawę i są bardziej cienkie u podstawy, aby zmaksymalizować projekcję piersi do przodu.

Implanty wysokoprofilowe są zaprojektowane tak, aby dać najbardziej zaokrągloną pełnię na górnym biegunie piersi. Pełność górnego bieguna piersi jest również wzmocniona przez spójne żelowe wypełnienie implantu. Im więcej dekoltu daje implant wysokoprofilowy, tym bardziej dramatycznie będą wyglądać Twoje piersi.

Implanty wysokoprofilowe mogą być również dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które straciły objętość piersi z powodu wieku lub naturalnego zwiotczenia. Mogą one być w stanie wyeliminować potrzebę operacji podniesienia piersi. W zależności od wybranego implantu profilowego, może być konieczne przejście w górę lub w dół o jeden rozmiar.

Implanty o wysokim profilu są idealne dla kobiet, które chcą mieć pełne piersi. Najlepszym sposobem na określenie profilu implantu jest wykonanie pomiarów.

Wysoki lub bardzo wysoki profil

Wybór odpowiedniego profilu implantu piersi jest ważny dla uzyskania pożądanego kształtu piersi. Istnieje wiele różnych profili, a Twój lekarz pomoże Ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni.

Wybór najlepszego dla Ciebie profilu zależy od kilku czynników, w tym od wielkości Twoich piersi, proporcji Twojego ciała i pożądanego efektu. Odpowiedni profil pomoże Ci osiągnąć wymarzony kształt bez wywoływania niepożądanych efektów ubocznych. W zależności od kształtu Twoich piersi, szerokość podstawy implantu będzie miała znaczenie dla osiągnięcia właściwego profilu.

Implanty o umiarkowanym profilu są świetne dla kobiet o mniejszych piersiach i zapewniają minimalną ilość projekcji. Zapewniają również naturalny, zaokrąglony wygląd. Są również dobrym wyborem dla średniej wielkości piersi. Są one dobrym kompromisem pomiędzy kształtem implantów wysokoprofilowych a bardziej zaokrąglonym kształtem implantów moderate plus.

Implanty o ultra wysokim profilu są również dobrym wyborem dla kobiet, które chcą uzyskać dramatyczne powiększenie. Ultra wysokie profile piersi mają najmniejszą średnicę podstawy i oferują największą ilość projekcji. Jednak mogą one również wyglądać nienaturalnie, jeśli masz szczupłe ciało. Są one również doskonałym wyborem dla kobiet, które chcą uzyskać dramatyczny rozmiar miseczki.

Profil implantu jest również czynnikiem decydującym o tym, jak duże falowanie uzyskasz. Jeśli masz cienką pierś, będziesz chciała uniknąć implantów o wysokim profilu, ponieważ są one bardziej prawdopodobne, aby spowodować falowanie. Jest to spowodowane tym, że wywierają one większe rozciąganie tkanki nad implantem.

Implanty niskoprofilowe są również dobrym wyborem dla kobiet z szerszymi piersiami. Są one płaskie i mogą zapewnić bardziej naturalny wygląd. Mogą również pomóc w utrzymaniu pełności na szczycie piersi. Są one dobrym wyborem dla kobiet, które straciły objętość piersi lub kobiet, które chcą uzyskać bardziej naturalnie wyglądający dekolt.

Istnieją również implanty ultra wysokoprofilowe, które są zaprojektowane tak, aby zapewnić piersiom największą projekcję. One również mogą być naturalnie wyglądające, w zależności od wielkości i kształtu ciała. Nie są one jednak dla każdego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *