Korzyści płynące z pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej

Korzyści płynące z pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz zauważać, że Twoja skóra się starzeje, czy też jesteś doświadczonym weteranem pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej, jest wiele różnych rzeczy, które powinnaś wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o pielęgnację Twojej twarzy. Niektóre z ważniejszych rozważań obejmują stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, palmitynianu retinolu i peptydów oraz stosowanie serum i kremów nawilżających.

Witamina C

Dodanie witaminy C do swojej rutyny pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej jest jednym z najskuteczniejszych sposobów walki ze zmarszczkami i drobnymi liniami. Może ona również pomóc zredukować zaczerwienienia i przebarwienia oraz sprawić, że Twoja skóra stanie się jaśniejsza i bardziej jednolita.

Witamina C jest naturalnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić skórę przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Te wolne rodniki mogą powodować zmarszczki, matowość i raka skóry.

Witamina C działa poprzez blokowanie produkcji melaniny, enzymu, który jest odpowiedzialny za pigmentację. Pomaga również stymulować produkcję kolagenu, podstawowego białka w Twojej skórze. Kolagen pomaga nadać skórze jędrny, bardziej napięty i gładszy wygląd.

Witamina C jest dostępna w kilku różnych formach. Zazwyczaj stosuje się ją w serum lub kremach nawilżających. Jednak firmy kosmetyczne skoczyły ostatnio na sproszkowaną formę witaminy C, która zwiększa jej trwałość i stabilność.

Można ją również dodać do swojej pielęgnacji przeciwstarzeniowej jako filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania. Jeśli używasz witaminy C w połączeniu z filtrem przeciwsłonecznym, zwiększysz ochronę swojej skóry przed szkodliwymi promieniami UV. Możesz również połączyć witaminę C z innymi substancjami pielęgnacyjnymi, aby zmniejszyć zaczerwienienia i podrażnienia.

Chociaż witamina C ma wiele zalet, nie jest przeznaczona dla każdego. Może podrażniać osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze. Należy również sprawdzić z dermatologiem przed użyciem witaminy C. Może również powodować podrażnienia, gdy jest mieszana z innymi składnikami.

Peptydy

Zwiększanie syntezy kolagenu jest ważnym elementem pielęgnacji skóry anti-aging. Utrata kolagenu powoduje oznaki starzenia, takie jak zmarszczki i drobne linie. Peptydy zostały opracowane w celu zwiększenia produkcji kolagenu i poprawy elastyczności skóry.

Niektóre przykłady peptydów stosowanych w kosmetykach obejmują palmitoyl heksapeptyd-14, o którym donoszono, że stymuluje migrację komórek i syntezę kolagenu. Peptydy mają również właściwości antyoksydacyjne. Mogą one chronić komórki skóry przed utlenianiem, zapobiegając w ten sposób oznakom starzenia.

Innym przykładem dobrze przebadanego kosmeceutyku jest karnozyna, nienasycony aldehyd a-b. Ta cząsteczka jest naturalnie obecna w wysokim stężeniu w mózgu i mięśniach, i może zmiatać reaktywne formy tlenu. Jej aktywność antyoksydacyjna może zmniejszyć uszkodzenia skóry spowodowane przez światło ultrafioletowe i stres.

Inne peptydy stosowane w pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej obejmują palmitoyl tripeptyd-1, który jest wykorzystywany do stymulowania syntezy kolagenu. Łańcuch kwasów tłuszczowych tego peptydu pozwala mu na skuteczniejsze przenikanie do warstwy naskórka. Uważa się również, że peptyd działa na TGFb, co pomaga zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek.

Innym obiecującym peptydem jest tripeptyd miedzi. Wykazano, że substancja ta zmniejsza stan zapalny, ogranicza gojenie się ran i stymuluje mieszki włosowe. Wykazano również, że zwiększa produkcję kolagenu i elastyny.

Niektóre peptydy pochodzą z białek znajdujących się w macierzy pozakomórkowej (ECM). Inne peptydy są chemicznie zmienione w celu stymulowania gojenia się ran i innych kosmetycznych stanów skóry.

Serum

Stosowanie serum do pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej może pomóc w redukcji oznak starzenia, takich jak drobne linie i zmarszczki. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni dla swojego typu skóry.

Najlepsze serum do pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej ma kilka kluczowych składników. Jednym z najlepszych jest witamina C. Ten antyoksydant pomaga rozjaśnić skórę i zwalczyć przebarwienia.

Innym kluczowym składnikiem jest kwas hialuronowy. Składnik ten pomaga napiąć skórę, poprawiając jej teksturę i jędrność. Dobre serum będzie również zawierać peptydy, aby zwiększyć produkcję kolagenu.

Inne składniki mogą obejmować retinol, kwas kojowy, hialuronian sodu, zieloną herbatę i kofeinę. Niektóre zawierają witaminę E, która jest znana jako dobry przeciwutleniacz. Można również znaleźć serum, które zawierają antyoksydanty pochodzenia roślinnego, aby zwiększyć właściwości antyoksydacyjne.

Jednym z najlepszych serum do pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej jest formuła Olay. Produkt ten objęty jest dwuletnią gwarancją. Zawiera wiele składników nawilżających, w tym pantenol, niacynamid i kwas hialuronowy.

Serum do pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej występuje w szerokim zakresie cenowym. Można znaleźć serum, które kosztują setki dolarów. Jednak można również znaleźć niedrogie produkty.

Innym świetnym serum do pielęgnacji skóry anti-aging jest Drunk Elephant. Ta formuła zawiera 10 procent kwasu mlekowego, który pomaga oczyścić martwe komórki skóry i promuje wyrównany blask. Kwas mlekowy zwiększa również poziom nawilżenia i zmniejsza ciemne plamy.

Możesz również znaleźć zaawansowane technologicznie serum, które są specjalnie zaprojektowane, aby rozwiązać konkretne problemy skórne. Niektóre z tych produktów zawierają peptydy, kwas salicylowy i witaminę C. Produkty te pomogą Ci zwalczyć konkretne problemy skórne, takie jak blizny potrądzikowe i matowa skóra.

Ochrona przeciwsłoneczna

Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej jako elementu rutynowej pielęgnacji przeciwstarzeniowej może pomóc w zmniejszeniu drobnych linii, porów i zmarszczek. Ważne jest, aby wybrać krem z filtrem, który ma dobry współczynnik SPF (sun protection factor) i formułę nawilżającą.

Najważniejszą funkcją filtra przeciwsłonecznego jest ochrona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Słońce jest główną przyczyną uszkodzeń skóry. Może to skutkować przedwczesnym starzeniem się, przebarwieniami i rozwojem raka skóry.

Dobry filtr przeciwsłoneczny powinien chronić Cię zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Powinien być wodoodporny i zawierać składniki, które są dobre dla Twojej skóry.

Możesz również szukać produktów, które zawierają składniki chroniące Cię przed innymi zagrożeniami środowiskowymi. Na przykład, należy wybrać filtr przeciwsłoneczny, który zawiera antyoksydanty. Przeciwutleniacze mogą pomóc chronić Cię przed wolnymi rodnikami, które mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się.

Możesz również szukać produktów, które mają składniki zwiększające produkcję kolagenu w skórze. Jest to dobry pomysł, ponieważ słońce rozkłada kolagen.

Dobry filtr przeciwsłoneczny będzie również zapobiegał powstawaniu drobnych linii i zmarszczek. To dlatego, że promienie UV uszkadzają kolagen, elastynę i enzymy metaloproteinazy. Na szczęście filtry przeciwsłoneczne są zaprojektowane tak, aby zapobiegać tym uszkodzeniom.

Aby jak najlepiej wykorzystać swój krem z filtrem, należy szukać najlepszego połączenia ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB, formuły nawilżającej i SPF (współczynnika ochrony przeciwsłonecznej) o wartości co najmniej 30. Powinieneś stosować go na twarz, nogi i inne odsłonięte miejsca.

Palmitynian retinolu

Wśród korzyści płynących ze stosowania palmitynianu retinolu w pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej wymienia się jego właściwości antyoksydacyjne, zdolność do zagęszczania skóry, zdolność do zmniejszania widoczności ciemnych plam i zmarszczek oraz zdolność do wspomagania walki z trądzikiem. Ale pomimo jego popularności wśród redaktorów kosmetycznych i celebrytów, istnieją pewne obawy dotyczące tego składnika.

Environmental Working Group (EWG) zauważyła, że wykorzystanie palmitynianu retinylu spadło o ponad połowę w ciągu ostatnich dwóch lat. Stwierdzili również, że składnik ten nie powinien być łączony ze środkami ściągającymi, składnikami aktywnymi lub innymi składnikami, które powodują podrażnienia.

Amerykańska Akademia Dermatologii ostro skrytykowała badanie z 2005 roku przeprowadzone przez National Toxicology Program (NTP). NTP twierdziło, że palmitynian retinylu trzykrotnie zwiększył ryzyko wystąpienia raka u myszy, podczas gdy retinoidy dostępne na receptę zmniejszyły to ryzyko. Akademia odpowiedziała niezależną analizą dostępnych badań.

Palmitynian retinylu ma działanie fotouczulające, czyli zdolność składnika do reagowania z promieniami UV-A. Promienie UV-A wnikają głębiej w skórę niż promienie UV-B. Promienie UV-A mogą potencjalnie powodować więcej nowotworów skóry niż promienie UV-B. Dlatego też filtry przeciwsłoneczne z Retinyl Palmitate powinny być nakładane przynajmniej co dwie godziny.

Palmitynian retinolu powinien być stosowany wraz z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania, który ma SPF 30 lub wyższy. Filtr przeciwsłoneczny należy również zastosować przed zastosowaniem palmitynianu retinolu.

Palmitynian retinolu najlepiej stosować na twarz, nie na oczy. Nakładanie go na okolice oczu może być szorstkie dla wrażliwej skóry. Jeśli planujesz stosować go wokół oczu, pamiętaj, aby użyć produktu, który ma w składzie kwas hialuronowy.

Matrixyl

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku badacze z dziedziny dermatologii znaleźli syntetyczny peptyd, który był w stanie zredukować zmarszczki. Peptyd ten został następnie włączony do produktów do pielęgnacji skóry. Produkt ten nosi nazwę Matrixyl i został opracowany przez firmę Sederma.

Peptyd pomaga skórze w produkcji kolagenu i elastyny, zmniejszając tym samym widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto Matrixyl pomaga w naprawie uszkodzeń. Dzięki temu skóra może powrócić do młodszego stanu.

Matrixyl jest doskonałym wyborem do pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej, ponieważ jest bezpieczny w użyciu i udowodniono klinicznie jego skuteczność. Można go również łączyć z innymi składnikami, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z produktu.

Matrixyl jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry, w tym najbardziej wrażliwej. Może jednak wystąpić kilka drobnych skutków ubocznych, takich jak suchość lub zaczerwienienie. Na szczęście większość osób nie zauważa tych efektów.

Matrixyl jest sformułowany z szeregiem innych składników, aby pomóc skórze naprawić się. Zawiera PP-3, który jest aktywnym dla skóry peptydem, który działa na problemy z elastyną. Zmniejsza również uwalnianie interleukiny, co pomaga zapobiegać uszkodzeniom glikacji. Pomaga również zdekoncentrować pory i zmniejszyć ich rozmiar.

Kwas hialuronowy z kolei ujędrnia skórę i dodaje jej objętości. Pomaga również wygładzić otwarte pory i zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Połączenie Matrixylu i kwasu hialuronowego może nadać Twojej cerze bardziej młodzieńczy wygląd.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *