Zabiegi chirurgii estetycznej i ich zalety, jeśli masz lęk

Zabiegi chirurgii estetycznej i ich zalety, jeśli masz lęk

Niezależnie od tego, czy jesteś młodą kobietą, czy młodym mężczyzną, jeśli masz problem z lękiem, istnieje kilka procedur chirurgii urody, którym możesz się poddać, aby pokonać ten problem. Chociaż ważne jest, aby upewnić się, że jesteś zakwalifikowany do poddania się chirurgii kosmetycznej, ważne jest również, aby zrozumieć różne dostępne procedury, a także korzyści, które możesz otrzymać, jeśli poddasz się im.

Ginekomastia

Chirurgiczne leczenie ginekomastii może poprawić zdrowie psychiczne i samoocenę, poprawić obraz ciała i pewność siebie oraz zmniejszyć ograniczenia fizyczne. Jednak psychologiczny wpływ operacji wymaga wieloaspektowego podejścia.

Ginekomastia jest częstym zaburzeniem, które dotyczy nawet dwóch trzecich populacji mężczyzn. Może być spowodowana wieloma czynnikami, w tym genetyką, zaburzeniami równowagi hormonalnej, otyłością, paleniem papierosów i niektórymi lekami. Mężczyźni, którzy mają duże klatki piersiowe są często bardzo świadomi siebie i mogą unikać noszenia odzieży, która pokazuje ich klatkę piersiową. Może to wpływać na ich samoocenę i powodować emocjonalną izolację.

Wiele badań zbadało psychologiczny wpływ ginekomastii. Badania te wykazały, że ginekomastia ma negatywny wpływ na samoocenę, lęk społeczny i depresję. Ponadto, zaburzenia te mogą zwiększać poziom dystresu danej osoby, zmniejszać jej witalność i wpływać na relacje z innymi.

Badania, w których badano psychologiczny wpływ ginekomastii, nie informowały o algorytmie leczenia. Badania obejmowały artykuły dotyczące jakości życia pacjentów, stresu psychologicznego i poczucia własnej wartości. Wykorzystywały one ankietę w formie krótkiej, która składała się z 36 pozycji.

W dwóch badaniach badano psychologiczny wpływ ginekomastii u nastolatków. Badacze stwierdzili, że chłopcy, którzy mieli duże klatki piersiowe, mieli wyższe wskaźniki niepokoju psychologicznego i depresji. Zaobserwowali również izolację społeczną, strach przed pływaniem bez koszulki i zajadanie stresu.

Naukowcy badali również psychologiczny wpływ operacji. Stwierdzili, że operacja znacząco poprawiła dyskomfort emocjonalny we wszystkich grupach wiekowych. Leczenie chirurgiczne poprawiło również samoocenę u obu płci.

Plastyka nosa

Plastyka nosa to świetny sposób na poprawę wyglądu, pewności siebie i ogólnego stanu zdrowia. Może również poprawić Twoje oddychanie. Jednakże, operacja plastyczna nosa nie jest przeznaczona dla każdego. Jeśli masz jakiekolwiek obawy na ten temat, skonsultuj się z lekarzem rodzinnym. Będzie on w stanie zasugerować specjalistę.

Najważniejszą decyzją, jaką możesz podjąć w związku z plastyką nosa, jest wybór wykwalifikowanego chirurga. Dzieje się tak dlatego, że będziesz poddany znieczuleniu. Twój lekarz zapewni, że jesteś bezpieczny i wygodny. Będą również upewnić się, że jesteś gotowy do operacji.

Może być również konieczne zaprzestanie przyjmowania niektórych leków przed zabiegiem. Należą do nich leki rozrzedzające krew. Możesz również chcieć ograniczyć ekspozycję na światło słoneczne. Pomoże to zapewnić bezpieczeństwo podczas operacji i w trakcie procesu rekonwalescencji.

Twój lekarz upewni się również, że masz wystarczająco dużo informacji na temat rhinoplastyki, aby podjąć świadomą decyzję. Wyjaśni Ci procedurę i zapyta, czego się po niej spodziewasz. Może również chcieć omówić z Tobą możliwe powikłania zabiegu.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o rhinoplastyce jest to, że jest to bardzo bezpieczna i skuteczna operacja. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W niektórych przypadkach operacja może być wykonana w znieczuleniu ogólnym.

W zależności od stopnia zaawansowania zabiegu, operacja plastyczna nosa może trwać od 1,5 do 3 godzin. W większości przypadków pacjenci wychodzą do domu tego samego dnia.

Resurfacing powiek

Wykonanie zabiegu resurfacingu powiek to świetny sposób na zwiększenie pewności siebie i poprawę wyglądu. Jednak zabieg ten może wiązać się z ryzykiem. Powinieneś być ich świadomy, zanim poddasz się zabiegowi. Ryzyko to można zminimalizować wybierając kompetentnego chirurga.

Powinieneś zaplanować wykonanie zabiegu w czasie, gdy jesteś w dobrym stanie zdrowia. Osoby, które mają oderwaną siatkówkę, jaskrę lub inne schorzenia oczu mogą nie być dobrymi kandydatami do zabiegu.

Podczas konsultacji lekarz określi, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu. Omówi Twoje oczekiwania i potrzeby. Omówi również Twój stan zdrowia. Może poprosić o wizytę u okulisty w celu przeprowadzenia badania fizycznego.

Lekarz może przepisać leki doustne, które pomogą pacjentowi się zrelaksować. Pacjentowi mogą być również przepisane krople do oczu, które pomogą wyleczyć oko. Jeśli pacjent nosi soczewki kontaktowe, będzie musiał przestać je nosić przez dwa tygodnie.

Należy również zorganizować transport do domu po zabiegu. Najlepiej jest przybyć do szpitala odpowiednio wcześnie. Późne przybycie na operację może wywołać uczucie niepokoju. Należy również zaplanować czas “ochłonięcia” po konsultacji.

W czasie rekonwalescencji pooperacyjnej przez kilka dni należy nosić ciemne okulary przeciwsłoneczne podczas przebywania na zewnątrz. Należy również okładać lodem obszar na oczach cztery do pięciu razy dziennie.

Zaburzenia dysmorficzne ciała (BDD)

Około jedna na pięćdziesiąt osób cierpi na zaburzenia dysmorficzne ciała (BDD) i może zdecydować się na zabiegi chirurgii kosmetycznej, aby złagodzić swój niepokój. Body Dysmorphic Disorder, znany również jako “zespół wyobrażonej brzydoty”, może zakłócić życie człowieka na wiele sposobów. Oprócz powodowania poważnych zaburzeń emocjonalnych, może zakłócać zdolność osoby do funkcjonowania na co dzień.

BDD może również wpływać na osoby, które nie mają tego zaburzenia. Osoby te mogą mieć niższą samoocenę, lęk i depresję. Te warunki mogą utrudniać ludziom szukanie pomocy.

Niektóre osoby cierpiące na zaburzenie dysmorficzne ciała (BDD) mogą być zbyt zakłopotane, aby szukać pomocy, ale ważne jest, aby znaleźć profesjonalistę, który im pomoże. Terapeuta może pomóc osobom zidentyfikować i leczyć objawy BDD, a także nauczyć się, jak radzić sobie ze stresem związanym z poczuciem brzydoty.

Wśród osób cierpiących na BDD, zaburzeniu często towarzyszy duża depresja, lęk i myśli samobójcze. Niektórzy cierpiący boją się nawet wychodzić z domu. Niezależnie od tego, jak wyglądają te objawy, mogą one zaburzać zdolność danej osoby do pracy, snu i kontaktów towarzyskich.

Osoby, które mają BDD są bardziej skłonne do poszukiwania zabiegów chirurgii kosmetycznej niż ci, którzy nie mają. Jednak mniej niż 10 procent tych, którzy poddają się zabiegom chirurgii kosmetycznej będzie zadowolonych z ich wyników.

Częstość występowania BDD w populacji jest różna na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych od 7% do 8% prób chirurgii kosmetycznej spełnia kryteria diagnostyczne dla BDD.

Brak badań podłużnych nad psychologicznymi skutkami chirurgii kosmetycznej

Historycznie rzecz biorąc, trudno jest znaleźć długoterminowe badanie, które badałoby psychologiczne skutki chirurgii kosmetycznej. Przeprowadzono jednak badania dotyczące poznawczych i emocjonalnych skutków utraty wagi i otyłości. Badania zostały również wykonane na temat psychologicznych skutków powiększania piersi, implantów twarzy i innych procedur. Ogólnie rzecz biorąc, chirurgia kosmetyczna to duży biznes w Stanach Zjednoczonych. W 2012 roku w samych Stanach Zjednoczonych wykonano ponad 10 milionów operacji chirurgicznych i medycyny estetycznej. Liczba ta przekłada się na dziesięcioprocentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Najlepszym sposobem na zmierzenie efektów chirurgii kosmetycznej jest obserwacja przed i pooperacyjnych zachowań pacjentów, którzy poddali się zabiegowi. Niektóre badania wykazały, że pacjenci przed zabiegiem są bardziej samodzielni, bardziej zadowoleni ze swojego ciała i bardziej zadowoleni ze swoich relacji z innymi. Stąd potrzeba większej ilości badań nad psychologicznymi efektami chirurgii kosmetycznej. Tego typu badania powinny obejmować randomizowaną kontrolowaną próbę, aby uzyskać bardziej dokładny i obiektywny odczyt.

Badanie ponad stu pacjentów przeprowadzone przez naukowców z Center for Cosmetic Surgery na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco wykazało, że istnieje więcej niż kilka medycznych i niemedycznych korzyści związanych z posiadaniem chirurgii kosmetycznej. Niektóre z tych korzyści obejmują poprawę zdrowia psychicznego, zwiększenie pewności siebie, zmniejszenie lęku społecznego i stresu oraz poprawę snu.

Alternatywne opcje finansowe dla chirurgii kosmetycznej

Poddanie się operacji plastycznej może być poważnym wydatkiem. Lifting twarzy może kosztować tysiące, a liposukcja dziesiątki tysięcy.

Za operację plastyczną można zapłacić kartą kredytową, a niektórzy chirurdzy plastyczni mogą zaoferować plan płatności. Jednakże, trzeba będzie przeczytać drobny druk. Jeśli nie zapłacisz rachunku, firma obsługująca kartę kredytową może zgłosić dług do firmy windykacyjnej, co może zaszkodzić twojej ocenie kredytowej.

Pożyczka na chirurgię estetyczną jest dobrą alternatywą dla karty kredytowej, a także może pomóc chirurgowi plastycznemu zwiększyć sprzedaż swojej praktyki. LendingUSA oferuje pożyczki na chirurgię plastyczną, które mogą pomóc Ci rozbić koszt zabiegu na przystępne miesięczne płatności.

Ogólnie rzecz biorąc, chirurgia kosmetyczna nie jest tania, ale można uzyskać dobrą ofertę, jeśli wiesz, gdzie szukać. Możesz nawet zakwalifikować się do niskiego APR.

Najlepszą opcją finansowania chirurgii plastycznej jest pożyczka osobista. Pożyczki osobiste zazwyczaj mają wysokie oprocentowanie, ale pozwalają również na dokonywanie mniejszych stałych płatności miesięcznych. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają również minimalnego wyniku kredytowego na poziomie 620.

LendingUSA oferuje najlepsze finansowanie chirurgii plastycznej i może pomóc Ci uzyskać wstępną kwalifikację, połączyć Cię z lokalnymi dostawcami i znaleźć odpowiednią opcję finansowania dla Twoich potrzeb chirurgii kosmetycznej. Mają również promocyjne okresy 0% odsetek, które warto sprawdzić.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *